👶💙
📅 З 1 по 7 серпня 2025 року в Україні проходить Всесвітній та Всеукраїнський тиждень грудного вигодовування під девізом:
«Пріоритет грудному вигодовуванню: створюємо стійкі системи підтримки».
🍼 Грудне вигодовування — це не просто годування. Це турбота, любов, тепло, захист і міцний фундамент для здоров’я дитини. Особливо в умовах війни — грудне молоко залишається незамінним джерелом харчування, захисту та емоційного зв’язку з мамою.
Популяризація грудного годування, підтримка жінок, які годують грудьми, а головне — створення комфортних умов для годуючих мам — те, що під силу кожній людині з оточення мами! Успіх грудного вигодовування значною мірою залежить від цієї підтримки, а наше майбутнє — залежить від дітей! Грудне вигодовування має виняткове значення для здоров’я дітей, матерів та суспільства в цілому. Воно є фундаментальним аспектом здорового розвитку немовлят: забезпечує надходження всіх необхідних поживних речовин, і завдяки вмісту антитіл допомагає захистити дитину від вірусів і бактерій, зміцнюючи її імунну систему. Довгостроково, природне вигодовування сприяє розвитку розумових здібностей та зменшує ризик виникнення алергій, цукрового діабету, ожиріння та деяких типів раку.
Існує дуже мало абсолютних протипоказань до налагодження грудного вигодовування, і сьогодні завдяки сучасним технологіям його можна підлаштувати під будь-який життєвий стиль та обставини. Якщо мама може налагодити грудне вигодовування — це найкраще, що вона може дати дитині на початку життя. Діти — майбутнє кожної нації. Під час війни, що триває, важливіше, ніж будь-коли, надавати весь можливий догляд за дітьми, включаючи співпрацю з громадами для сприяння грудному вигодовуванню в місцях, зручних для жінок, і підтримку у створенні дружнього середовища для цього. ВООЗ рекомендує починати грудне вигодовування одразу після народження, щоб захистити немовлят від хвороб і недоїдання. Це також знижує ризик діабету, ожиріння та деяких видів раку у жінок. Материнське молоко відіграє ключову роль у забезпеченні здоров’я та імунітету новонароджених, закладаючи міцну основу для більш здорового майбутнього. Крім того, це — найзручніший та найбезпечніший спосіб годувати дитину. А ще — це заспокоєння та відчуття безпеки, такі важливі зараз для мами і малюка. Якщо у мами чи близьких є запитання про годування немовлят і дітей раннього віку, відповіді та підтримку можна отримати у сімейного лікаря.

