Виробничий та побутовий травматизм. Небезпечні аварії.
Система охорони здоров’я сьогодні – це понад три мільйони працюючих, тисячі лікувально-профілактичних, аптечних, санітарно-епідеміологічних установ, десятки науково-дослідних інститутів, центрів, вищих і середніх навчальних закладів, в яких експлуатується різне обладнання, комунікації, електроустановки, котельні, ліфти, водопровідно-каналізаційне господарство, технологічне обладнання харчоблоків та пралень, автотранспорт, посудини, що працюють під тиском, різноманітна медична техніка; застосовуються отруйні речовини і агресивні рідини.
Питання здоров’я медперсоналу та його безпеку на робочому місці в даний час набули особливого значення. Звичне поняття про техніку безпеки на робочому місці не відбиває всього різноманіття шкідливих факторів, що впливають на медичних працівників.
З 26.04.2021р.по 30.04.2021року серед медичних працівників КНП «ЦПМСД» м. Торецька проведено тиждень з охорони праці за темою: Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуємо зараз у стійкі системи БЗР».
Адміністрацією КНП «ЦПМСД» м. Торецька розроблено і реалізовано комплексні заходи щодо до охорони праці відповідно до Закону 3 2694. план таких заходів включається до колективного договору. Так згідно зі ст. 13 КЗПП, у колдоговорі встановлюються взаємні забов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально – економічних відносин. Зокрема по режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку та умов і охорони праці.
В Україні існує ціла система нормативно-правових актів у сфері охорони праці. відповідно до ст. 153 КЗПП на всіх підприємствах, в установах і організаціях повинні бути створені безпечні та нешкідливі умови праці. Забезпечення таких умов покладається на роботодавця. Умови праці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробнитсва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно – правових актів про охорону праці. Роботодавець зобов’язаний правильно організувати працю працівників, створювати умови для зростання її продуктивності, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно дотримуватися законодавства про працю і правил охорони праці, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці та побуту (ст. 141 КЗПП). працівники також забов’язані працювати добросовісно, дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативно – правових актів про охорону праці (ст. 139 КЗПП).
Інспектор з охорони праці КНП «ЦПМСД» м. Торецька
Ольга СІНЕЛЬНИКОВА