Батьки відпустили дітей до шкіл. Яке буде навчання цього року онлайн або офлайн — залежіть від епідеміологічної ситуації в регіоні. Поговоримо про онлайн навчання – після тривалого навчання в онлайні кожна з форм навчання у школі може бути стресовою як для дітей, так і для батьків.
Дистанційна форма навчання протягом тривалого часу без чіткого розуміння переходу на очну форму навчання може призводити до тривожного або й депресивного розладу. Через відсутність живого спілкування та знижену мотивацію до навчання учні й учениці можуть переживати депресивні епізоди — котрі, власне, можуть виглядати як звичайний смуток, але є небезпечними для психічного здоров’я дитини або підлітка.
Простенькі поради як морально та емоційно підготуватися до школи.
— Встановіть розпорядок дня та дотримуйтеся його. Це допоможе переналаштувати ваш організм на новий режим, взяти під контроль свої щоденні звички та почуватися незалежним від зовнішньої рутини.
— Включайтеся у різні шкільні процеси, але відчувайте, коли ви вже не в ресурсі. Це круто, коли батьки долучаються до співпраці із вчителями в межах шкільного процесу, підтримують своїх дітей у їхніх начинаннях. Дитина відчуває, що батькам не байдуже і це мотивує її навчатися.
— Спілкуйтеся відкрито. Візьміть за звичку перший час після повернення до навчання щодня обговорювати те, як ви почуваєтеся, що сталося протягом дня і які плани на завтра. Починайте ваші історії у форматі «Я-повідомлень».
Наприклад: «Сьогодні у нас був урок географії і я не підготував домашню роботу, тому я засмутився». Навіть якщо ви — батьки, не бійтеся сказати вголос про ваше самопочуття. Якщо пригнічений стан у дитини або батьків триває більше двох тижнів, зверніться до фахівця з психічного здоров’я.
Загалом, стежте за своїм самопочуттям і вчасно реагуйте на зміни у настрої. І насолоджуйтеся осінню!
Адміністрація КНП «ЦПМСД» м. Торецька