вул. Центральна, 55Г місто Торецьк Донецька обл. 85200

Що ж робити, якщо гостра чи фонова тривога порушує сон

«Менше нервуй‎», «не хвилюйся‎», «заспокойся‎», «тримай себе в руках», «‎більше позитиву». На жаль, такі поради не працюють. Що ж робити, якщо гостра чи фонова тривога порушує сон, позбавляє радощів, спокою і заважає вести звичний спосіб життя?

Не забувайте про корисні звички
Банальне, але від того не менш цінне нагадування. Щоб організм мав змогу подолати стрес, подбайте про здоров’я: дотримуйтесь режиму сну, їжте більше фруктів та овочів, пийте достатню кількість води.

Раціоналізуйте страх
Проаналізуйте причину тривоги: це реально існуюча загроза чи катастрофічне уявлення про те, що імовірно може відбутися? Уявіть найкращий і найгірший сценарії. Що ви можете зробити в кожній з ситуацій?

Доведіть тривогу до абсурду
Прогнозуючи катастрофічний сценарій, детально уявіть в голові найстрашніше, що може статися. Парадоксально, але занурення вглиб відчуттів і доведення ситуації до абсурду полегшують тривожні стани. Втеча ж від страху, навпаки, їх поглиблює.

Заземліться
Заспокоювати розум найкраще через тіло. Закрийте очі. Продихайте 5-10 циклів за схемою 5-7-8 (вдих, затримка, видих). Тривожні думки зменшать інтенсивність.

Прислухайтесь до відчуттів
Зверніть увагу на кожен з 5 органів чуття. Зафіксуйте перші 5 предметів в полі зору, 5 звуків і запахів. Візьміть будь-яку їжу, оцініть її смак. Торкніться з закритими очима різних предметів, відчуйте їхню поверхню.

Зосередьтесь на тому, що можете змінити
Важливо прийняти: у нас немає контролю над деякими подіями. Але ми здатні коригувати власне ставлення до подій — навіть якщо страхи виправдані.