Що робити при високому тиску?
Підвищений тиск свідчить про небезпечне захворювання – гіпертонію. Як правило, гіпертонія виникає внаслідок неправильного способу життя, регулярної перевтоми і наявності хронічних захворювань серцево-судинної системи.
Захворювання характеризується постійно підвищеним тиском, який іноді досягає критичних позначок. При звичайному способі життя, з регулярними, помірними фізичними навантаженнями, артеріальний тиск може знижуватися і підвищуватися протягом дня. Особливо підвищений ритм відзначається при занятті спортом або навантаженнях, а найбільш низькі показники тиску – вночі, під час сну. Приводом для занепокоєння є тиск понад 140 на 90 мм ртутного стовпа, яке тримається в стані спокою і не знижується самостійно.
Артеріальна гіпертонія є поширеним захворюванням, займає лідируюче місце в списку найбільш часто діагностованих патологій серцево-судинної системи. Гіпертонія вражає приблизно 30% населення середнього віку, і більше 60% літніх людей.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГІПЕРТОНІЇ ТА ОСНОВНІ ФАКТОРИ РИЗИКУ
Підвищення тиску, на хімічному рівні, можна охарактеризувати послідовністю процесів: при виникненні критичної ситуації, в організмі виробляється адреналін. Гормон являє собою мозкову речовину надниркових залоз, яке підвищує обмін речовин в організмі і життєву енергію. Через високу кількість адреналіну, серце починає прискорено працювати, що впливає на звуження судин, і, як наслідок, підвищення артеріального тиску.
Найбільш схильні до розвитку артеріальної гіпертонії:
• Пацієнти з генетичною схильністю до гіпертонії;
• Люди старше 45 років;
• Пацієнти, які страждають на остеохондроз шийних відділів;
• Жінки в клімактеричний період;
• Пацієнти, які мають підвищений рівень холестерину і вживають високу кількість кухонної солі;
• Пацієнти з надмірною вагою;
• Пацієнти зі стресовою роботою;
• Пацієнти з хронічними патологіями серцево-судинної системи;
• Курці зі стажем.
СИМПТОМИ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТОНІЇ
В першу чергу, основним симптомом захворювання є значне підвищення тиску. Критичними є показники тонометра, що перевищують 140 на 90 мм ртутного стовпа, які носять постійний характер і самостійно не зменшуються в стані спокою. Як правило, привести позначки в норму вдається за допомогою прийому медикаментів.
Супутні симптоми гіпертонії:
- Підвищена втома, млявість і слабкість;
- Почервоніння шкіри обличчя, підвищена пітливість;
- Порушення зору: туман в очах, втрата чіткості зору;
- Безсоння, порушення пам’яті;
- Пульсуючий біль в голові, локалізуватися може в області скронь, лобової або потиличної частини;
- Дратівливість, почуття тривоги;
- Задишка, тяжкість і біль в області грудей.
Небезпека захворювання полягає в розмитості симптомів, які характерні багатьом захворюванням серцево-судинної системи, а також порушенням неврологічного характеру. Дратівливість, тривогу, порушення уваги і режиму сну, пацієнти нерідко списують на втому і стреси. Слід розуміти, що при виникненні підозрілих симптомів, необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження.
ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЇ
Лікування гіпертонії це постійний комплексний процес – позбутися від хвороби неможливо. Щоб не допустити гіпертонічного кризу, а також інфаркт міокарда, пацієнтам необхідно регулярно вимірювати артеріальний тиск.
Для зниження тиску, лікар виписує ряд медикаментів, які слід приймати регулярно. Також, обов’язковою умовою є зміна раціону харчування. Необхідно виключити жири тваринного походження, копчені, смажені та солоні страви. Не рекомендовано вживати спиртні напої, міцну каву і солодку газовану воду.
В якості профілактики від гіпертонії, рекомендовано змінити спосіб життя, виключивши шкідливі звички. Також, рекомендують прогулянки на свіжому повітрі і легкі фізичні вправи з мінімальним навантаженням на серце. Активний спосіб життя, правильне харчування і духовну рівновагу – надійно захистить організм від розвитку артеріальної гіпертонії.