Весна, все цвіте – прекрасно, правда? Але не всім, згода… Із цвітінням дерев і рослин у багатьох людей можуть бути пов’язані сезонні алергічні реакції.
Якщо в тебе ці “спецефекти” повторюються вже не перший рік – прийми наші співчуття і кілька корисних лайфхаків далі в дописі. Але загалом ти певно вже знаєш, чим собі допомогти.
Симптоми алергії схожі на симптоми ГРВІ чи застуди, та навіть і легкого перебігу коронавірусної хвороби: нежить, свербіж очей, горла тощо. Основна відмінність – алергія не викликає підвищення температури. Якщо в тебе подібний набір реакцій з’явився вперше і тим більше ти загалом почуваєшся не ок – краще звернися до свого сімейного лікаря чи лікарки, щоб уникнути ризиків.
А головне – тільки фахівець правильно підбере тобі ліки для полегшення стану. Не займайся самолікуванням, навіть у таких “несерйозних” питаннях.
І кілька порад, що послаблять позиції квітучих алергенів:
Надягай маску на вулиці. Зараз вона в тебе точно напоготові
І вона може утримати частинки пилку, які якраз-таки і є “терористами”;
Якщо є можливість, не виходь на вулицю у дуже вітряну погоду;
Після прогулянки знімай вуличний одяг, на якому можуть залишатися частинки пилку.
Прийми після вулиці душ, а якщо з тобою гуляє пес (чи, може, інша тваринка) – купай його частіше, особливо після прогулянки.
У вітряну погоду зачиняй вікна;
Частіше роби вологе прибирання;
Одяг суши вдома або на закритому балконі, щоб на нього не потрапив пилок;
Якщо ти вже помітив, що саме викликає в тебе бурхливу реакцію – обходь цю рослину, наскільки це можливо.
Для алергій є специфічне лікування. Якщо тобі ця капость дуже дошкуляє – порадься зі своїм сімейним лікарем або лікаркою, як здати алергопроби і які мають бути твої подальші дії.
Адміністрація КНП «ЦПМСД» м. Торецька