Здорове харчування, прогулянки на свіжому повітрі та повноцінний сон не впливають на справжній імунітет. Водночас все це знижує ризик захворіти. Як тоді це пов‘язано? Немає сил тримати секрет — розповідаємо.
Імунітет — це здатність організму опиратися шкідливим факторам. Він поділяється на вроджений (неспецифічний) та справжній (специфічний).
Вроджений (неспецифічний) імунітет — це захист, що не дає мікроорганізмам або токсинам потрапити в організм. Він закріплений генетично. Нас захищає шкіра, слизові оболонки та рідини. А здоровий спосіб життя зміцнює захист і зменшує ризик проникнення збудників в організм. Але не впливає на справжній імунітет.
Справжній (специфічний) імунітет формується:
- Під час хвороби.
Імунна система стикається зі збудником і намагається його знищити. Водночас — збирає інформацію про збудник, щоб при наступній зустрічі вбити одразу (тоді не захворієш). А якщо не вбити, хоча б відгамселити (перехворієш в легкій формі).
Наприклад, діти до 6 років багато хворіють на ГРВІ — прокачують імунітет. З віком хвороб стає менше — імунна система стає досвідченішою
- Завдяки мікрофлорі кишківника.
Бактерії в кишківнику також допомагають зміцнити імунітет. Але не потрібно пити «корисні» бактерії. Дай організму час, і він зрозуміє, з ким дружити, а кого знищувати без попередження. Сформує власну мікрофлору на все життя.
- За допомогою вакцин.
Щеплення інструктує організм, як зустрічати ворога. Організм вивчає інструкцію та переходить до тренування. Такий спосіб отримання імунітету безпечніший, ніж той, що формується після хвороби.
А ще, ніякі гомеопатичні препарати й БАДи не підвищують імунітет. А «протизастудні» не знищують віруси. Тому не займайся самолікуванням, вакцинуйся та звертайся до сімейного лікаря чи лікарки при перших симптомах хвороби.