вул. Центральна, 55Г місто Торецьк Донецька обл. 85200

Питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, регулює Закон від 28.02.91р. № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон № 796) та постанова КМУ від 11.07.18 р. № 551 «Про затвердження порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (далі – Постанова № 551). Перелік, підстави та обсяги надання пільг залежать від категорії, до якої належать чорнобильці (насамперед, це категорії 1, 2, 3).

До категорії 1 належать інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12 Закону), щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу. Категорія 2 – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження протягом певного періоду часу з моменту аварії, а також особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення. Категорія 3 – інші учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи (не віднесені до категорії 2).

Категорія

чорнобильців

Види та перелік пільг

Примітка

Медичні пільги

Для всіх

категорій

Безплатне придбання ліків за рецептами лікарів.

Безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них).

Ці пільги поширюються також на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорій 1, 2, 3 смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Користування при виході на пенсію та зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені під час роботи.

Це право надається також дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого.

Першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах та аптеках.

Щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих стаціонарах.

Для
категорії 1

Позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Держбюджет на відповідний рік.

Одержання лікарняного листка на весь період лікування в санаторіях і спеціалізованих лікувальних закладах з урахуванням часу проїзду туди й назад, з виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню незалежно від того, ким і за чий рахунок видано путівку.

У нашому місті створена надійна система медичного супроводу учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС. Організація диспансеризації в місті проводиться згідно наказу головного лікаря із зазначенням лікарів-спеціалістів та методів обстеження, що потребують УЛНА на ЧАЕС, згідно стандартів обстеження.

Відповідальним лікарем за диспансеризацію осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС є сімейний лікар Саган А.В.

На базі амбулаторії ЗП-СМ № 1 організовано кабінет диспансеризації постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, де зосереджені амбулаторні карти постраждалих.

Прийом ведеться щодня згідно з графіком .

На сьогодні на обліку перебуває 13 постраждалих, які отримали дозу опромінення 25 Бер.

   При проходженні комплексного м/о, кожен УЛНА на ЧАЕС оглядається вузькими спеціалістами: невропатологом, окулістом, хірургом, онкологом, ЛОР, кардіологом, гінекологом (жінки), за показаннями – урологом.

Проводяться обстеження: загальний аналіз крові, кров на цукор, загальний аналіз сечі. ФГ ОГК, ЕКГ, УЗД – щитовидної залози і внутрішніх органів. Біохімічні обстеження проводяться за показаннями.

Для проходження медогляду постраждалі запрошуються відповідальним лікарем, за диспансеризацію, дільничними лікарями і м / с, лікарями сімейної медицини.

   Стаціонарна допомога постраждалим надається на ліжках КНП «ЦМЛ» за профілем захворювання, лікування в денних стаціонарах отримують в амбулаторіях КНП «ЦПМСД».

Слід зазначити, що здійснюється виписка пільгових рецептів та надається щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками, чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Лікар загальної практики – сімейної медицини амбулаторії ЗП-СМ № 1 Саган А.В.