Основні принципи проведення консультацій:
Доцільність і цілеспрямованість. Консультація повинна мати конкретну мету, чітко вирішувати поставлене завдання, проблему.
Добровільність і ненав’язливість. Той кого консультують, може в будь-який момент відмовитись від допомоги консультанта.
Методична грамотність і компетентність. Ядром методики консультування є встановлення довірливих взаємин між лікарем і пацієнтом.
Профілактика – це складова частина медицини. Соціально-профілактичний напрям у справі охорони і зміцнення здоров’я громадян включає медичні, санітарно-технічні, гігієнічні і соціально-економічні заходи. Створення системи попередження захворювань і усунення ризику є найважливішим соціально-економічним і медичним завданням держави. Виділяють індивідуальну і суспільну профілактику. Первинна профілактика – це система заходів попередження виникнення та дії ризику розвитку захворювань (вакцинація, раціональний режим праці й відпочинку, раціональне якісне харчування, достатня фізична активність, оздоровлення навколишнього середовища та ін.).
Консультації у лікаря для пацієнтів залишаються безкоштовними. Кількість консультацій — необмежена. Пацієнт може відвідувати свого лікаря, коли в цьому є необхідність.
Усі послуги первинної медичної допомоги, які надає сімейний лікар, терапевт або педіатр, є безоплатними для пацієнтів.
Також треба враховувати, що з початку проведення компанії «Лікар для кожної сім’ї» з підписання декларацій про вибір лікарів з надання первинної медичної допомоги усі мешканці міста, які не заключили декларацію, позбавляються можливості безкоштовно:
отримувати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки»;
направлятися на консультацію до лікарів вторинного рівня (вузькі спеціалісти);
проводити діагностичні та лабораторні обстеження на ІІ та ІІІ рівнях.
З повагою,
Лікар загальної практики – сімейний лікар амбулаторії ЗП-СМ № 7 Савченко Н.А.