Чому багато пацієнтів з деменцією зривають із себе підгузки, іноді буквально рвуть їх на частини на собі?
Підгузок – це не така вже зручна річ, і вони до нього не звикли. Вони звикли ходити, як усі, – у трусах. Підгузок – це й незнайомо, а ще це цікаво, отже, треба доторкнутися, вивчити.
Тому підгузки можна замінити на спеціальні сітчасті труси з прокладкою або абсорбуючі урологічні прокладки. Але сітчасті труси і урологічні прокладки (не плутати з гігієнічними!) підійдуть людям з легким ступенем нетримання.
Одна з порад для пацієнтів з підгузками — скласти їх у шафу і кожного разу для зміни діставати їх саме звідти, а не з упаковки. Прийом асоціацій “ложка = їжа”, “склянка = вода”, “шафа = одяг”) допомагає активувати у підопічного асоціацію з перевдяганням у звичайний одяг. В результаті він сприймає процедуру надягання підгузника як безпечну для себе.
Ще один спосіб запобігти ситуації, коли людина з деменцією зриває з себе підгузок – купити спеціальний комбінезон для дементних хворих: блискавки та застібки на ньому розташовані так, що хворий не зможе самостійно зняти комбінезон (як правило, на спині та по кроковому шву). такий комбінезон можна одягати і класичний підгузок. Не маючи доступу до підгузка, людина поступово звикає до нього. До того ж комбінезон дає можливість міняти підопічному підгузник і проводити гігієнічні процедури, не знімаючи повністю одяг.
Такий адаптований одяг допоможе впоратися і з іншими схожими проблемами: наприклад, коли літня людина з деменцією знімає підгузок в ліжку і ходить в туалет в ліжко, асоціюючи його з туалетною кімнатою.
Використання спеціальних комбінезонів або трусів, що вбирають, не скасовує необхідності регулярно оглядати вашого підопічного: чи немає причин фізичного характеру «недолюблювати» носіння підгузків – чи правильно підібраний розмір, чи не тисне людині вбираюча білизна, чи не протікає, чи немає у людини попрілостей тощо.