вул. Центральна, 55Г місто Торецьк Донецька обл. 85200

Гігієнічне виховання

Гігієнічне виховання є однією з головних стратегій формування здоров’я, здорового способу життя індивіда, різних груп населення. Це активна медико-педагогічна діяльність, що спрямована на підвищення знань з питань підтримки і зміцнення здоров’я, створення мотивацій для ведення здорового способу життя, формування гігієнічної культури і гігієнічної поведінки.

Гігієнічне виховання здійснюється з використанням комплексу шляхів, методів і засобів впливу одночасно через сім’ю, школу, медичні та соціальні установи, установи культури.

Гігієнічне виховання на сьогодні представляє собою дії, спрямовані на зменшення ймовірності виникнення захворювань або порушень, переривання або уповільнення прогресування захворювання, зменшення ймовірності непрацездатності.

Виділяють різні види профілактики. Так, під первинною профілактикою розуміється система заходів щодо попередження виникнення та впливу факторів ризику розвитку захворювань. До них відносяться соціально-економічні заходи держави по оздоровленню способу життя, навколишнього середовища, вихованню, такі як вакцинація населення, створення громадських та індивідуальних умов для оптимального режиму праці та відпочинку, раціонального харчування, оздоровлення навколишнього середовища та ін.

Вторинна профілактика передбачає проведення комплексу заходів щодо усунення виражених чинників ризику, які за певних умов сприяють загостренню (рецидиву) захворювання або його переходу в хронічну форму. Найбільш дієвим механізмом вторинної профілактики є диспансеризація населення, а також диспансерне спостереження за особами з порушенням здоров’я, наявністю хронічних захворювань.

Під третинною профілактикою розуміється комплекс заходів, проведених відносно хворих із хронічними формами захворювань та інвалідів з метою відновлення їх соціального функціонування. Дієвим заходом даної профілактики є організація і проведення комплексу реабілітаційних заходів, включаючи заходи медичного, професійного, соціального, психологічного та іншого характеру, що мають відновну спрямованість.

Метою гігієнічного виховання є формування гігієнічної поведінки населення, що базується на науково обґрунтованих санітарно-гігієнічних нормативах, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я, забезпечення високого рівня працездатності, досягнення активного довголіття.

Будьте усвідомлені, щоб бути здоровими!

З повагою,

лікар загальної практики – сімейний лікар

Лариса ПЕЦ