За останні десять років серед дітей і підлітків помітно зросла кількість тих, хто має проблеми з психічним здоров’ям. Багато експертів пов’язують це з активним використанням соціальних мереж
Розповідаємо про шкоду соцмереж для психічного здоров’я дітей і підлітків.
Соцмережі можуть стати корисним інструментом для спілкування та самовираження, проте також вони несуть серйозні ризики для ментального добробуту:
використання соцмереж понад 3 години на день подвоює ризик депресії та тривожності;
нічні переписки та скролінг погіршують сон;
підлітки, у яких уже проблеми з психічним здоров’ям, стають особливо вразливими;
надмірна кількість нереалістичних образів може спричиняти розлади харчової поведінки або негативну упередженість до свого тіла;
алгоритми платформ підбирають контент і викривлюють картину реальності, створюючи ілюзію безвиході;
доступ до небезпечного контенту: від ризикованих челенджів до заохочень самопошкодження;
ризик постраждати від онлайн-хижацтва — маніпуляцій з метою сексуальної експлуатації або шантажу інтимними фотографіями.
Надмірне користування соцмережами викликає залежність від швидких задоволень і притуплення уваги: «центр винагороди» мозку підлітка перевантажується, а вміння концентруватися — погіршується.
Проте в силах батьків — убезпечити свою дитину від негативних наслідків.

