ВІЛ-інфекція — це захворювання, при якому вірус імунодефіциту людини вражає імунну систему та послаблює її. Так людина стає вразливою до інших інфекцій, вірусів та бактерій, а з часом, якщо не лікувати ВІЛ-інфекцію, у людини розвивається СНІД (синдром імунодефіциту людини).
Через хвилю упереджень та стереотипів щодо ВІЛ, які донині тягнуться у суспільстві, ми можемо помилково (!) вважати, що ВІЛ-інфекція — це захворювання, яке стосується маргіналізованих верств населення, людей, які потрапили у складні життєві обставини тощо.
Кожна людина може інфікуватися ВІЛ. Вірус не обирає.
ВІЛ передається через кров або інші біологічні рідини, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко), також під час сексу. Ризик інфікуватися ВІЛ підвищується у людей, які:
- практикують незахищений секс;
- мають статевого партнера, партнерку або партнерів, ВІЛ-статус яких невідомий;
- вживають наркотики ін’єкційно;
- мають контакт із кров’ю (лікарі, поліцейські і тд) тощо.
Будь-хто із нас з вами на певному етапі життя може мати підвищений ризик інфікуватися ВІЛ. Серед людей, які живуть з ВІЛ, є бізнесмени, балерини, проектні-менеджери, прибиральники, кухарі, секс-працівники та вчителі. А також вегетаріанці, християни, споживачі наркотиків, діти та люди з великим деревородом.
ВІЛ не обирає. Кожен з нас може інфікуватися ВІЛ.
Але водночас і кожен з нас може захистится від ВІЛ!
Тож висновок один — профілактуйте ВІЛ. Існує безліч способів захистися від ВІЛ, лиш необхідно обрати той, який підходить саме вам.