вул. Центральна, 55Г місто Торецьк Донецька обл. 85200

Профілактика серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань

Серед усіх можливих хвороб найпоширенішими залишаються серцево-судинні захворювання (ССХ). Їх поділяють на хвороби серця (інфаркти, міокардити, аритмії, вади серця), хвороби артерій (інсульти, дистонії, атеросклероз, гіпертонічна хвороба) та вен (тромбофлебіт, варикозне розширення вен). За останні 20 років виявлення випадків серцево-судинних захворювань збільшилось майже в двічі і складає близько 523 мільйони на рік. Інсульт та інфаркт є основними причинами смертності та основним з факторів інвалідності в світі.

Щоб успішно боротися з хворобою, потрібно знати механізми її розвитку. В основу захворювання лежить не одна, а кілька причин. В однієї людини до розвитку захворювання призводить одна комбінація причин, а у іншої – інша.

Фактори ризику можна поділити на дві групи:

• на які вплинути не можливо;
• ті, які можна змінити.

До перших відносяться спадковість, вік та до факторів, які можна змінити відносять:

• високий артеріальний тиск
• неправильне харчування
• високий індекс маси тіла
• шкідливі звички
• низька фізична активність

Багатьох серцево-судинних хвороб можна було б уникнути, лише дотримуючись режиму праці та відпочинку, правильного харчування. Дослідження вчених про роль впливу способу життя на здоров’я, проведені за останні роки на великих групах людей показали, що чоловіки в середньому можуть продовжити життя на 13, а жінки на 9 років, якщо не будуть вживати алкоголь, не будуть палити, будуть регулярно правильно харчуватися і спати 8 годин у нічний час, займатися спортом. Той, хто всерйоз хоче зайнятися своїм здоров’ям, бути красивим, з гарним настроєм і життєвою активністю – той безсумнівно досягне успіху і розпрощається з багатьма хворобами.
За здоровим способом життя – майбутнє!

З повагою,

Лікар загальної практики – сімейний лікар
Олександр МОЛЧУН