Дуже часто гінекологічні та онкологічні захворювання – випадкові знахідки, які краще попередити, аніж лікувати.
Кожній жінці для збереження свого здоров’я потрібно не забувати про регулярний огляд.
Обов’язкові обстеження для жінок:
Огляд у гінеколога. Потрібно проходити в середньому раз на пів року або щорічно, навіть якщо немає ніяких скарг та проблем.
Огляд мамолога – не рідше одного разу на рік. Жінкам, молодшим 40 років, потрібно щороку проходити УЗД молочних залоз. Після 40 років рекомендована мамографія. Своєчасне виявлення новоутворень прогнозує успішний результат у 90% випадків.
Скринінг на рак шийки матки. Для цього проводять цитологічне дослідження (ПАП-тест), під час якого здійснюють забір матеріалів із поверхні шийки матки та з цервікального каналу. Ці тести необхідні для вчасного виявлення патологічних клітин, що виникають у результаті дисплазії шийки матки або її раку.
Скринінг захворювань, що передаються статевим шляхом. Таке обстеження може виявити хламідіоз, гонорею, трихомоніаз, сифіліс, ВІЛ-інфекцію, гепатити B та С.
Тому насамперед важливо раз на рік – навіть за відсутності скарг – відвідувати сімейного лікаря чи терапевта. Ми радим Вам постійно спілкуватися з одним лікарем: коли бігаєш до різних спеціалістів, потім важко зібрати всі скарги докупи.
Своєчасний контроль жіночого здоров’я – це запорука комфортного життя будь-якої жінки.☝🏻
