вул. Центральна, 55Г місто Торецьк Донецька обл. 85200

Гостра респіраторна вірусна інфекція у дітей

ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) – хвороба верхніх дихальних шляхів, яка входить в число найпоширеніших захворювань планети. Щорічно в світі реєструється близько 1 млрд. хворих, при цьому 70% захворювань приходиться на дитячий вік. Діти перших шести місяців життя хворіють не часто, бо знаходяться у відносній ізоляції та мають пасивний імунітет, отриманий від матері. Найбільша захворюваність приходиться на дітей другого півріччя та перших трьох років життя. Це пов’язано з тим, що дитина організовується в дитячій колектив із збільшеним числом контактів. Дитина що відвідує дитячий колектив протягом першого року може захворіти на ГРВІ до 10 разів, протягом другого року -7-8 разів, на третьому -3-5 разів. Різке зниження захворюваності на ГРВІ обумовлено надбанням специфічного імунітету, внаслідок перенесених ГРВІ.

Ознаки ГРВІ у дитини виявляються приблизно в наступній послідовності:

  • першіння та біль у горлі, потім – збільшення лімфовузлів
  • підйом температури
  • запалення слизових носа і рота
  • сльозотеча, нежить, кашель, чхання
  • дитина стає малоактивною, скаржиться на головний біль, стає сонливою, неспокійною, відмовляється від їжі.

ГРВІ у дітей мають більш важкий перебіг ніж у дорослих і нерідко ускладнюється приєднанням бактеріальної інфекції та загостренням хронічних захворювань. Часті ГРВІ сприяють хронізації запальної патології: ЛОР – органів, нирок, дихальних шляхів, суглобів, серця.

Самолікування – обманний маневр, який може на якийсь час покращити стан хворого, а потім тільки посилити. Навіть після одужання результат – знижений імунітет. В домашніх умовах можна вдатися до народної медицини, але як доповнення до основної терапії призначеної лікарем і з його дозволу. Можна застосовувати: лимон, мед у чистому вигляді, інгаляції над вареною картоплею, промивання носа солоною водою.

Призначати або не призначати антибіотики вирішує лише лікар!

Виключити інфікування дитини, яка відвідує дитячий колектив, магазини та інші місця масового скупчення людей не можливо, але звести ризик до мінімуму цілком доступно. Для цього треба прикласти максимум зусиль, а саме: загартовуючи дитину, стежачи за її ефективним фізичним вихованням, організував повноцінне харчування, прийом вітамінів та мінералів, навчивши дитину правилам гігієни.

Сімейний лікар амбулаторії ЗП-СМ № 6 Молчун О.І.