Попри бойові дії та напружену ситуацію в Торецькій громаді КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» м. Торецька продовжує працювати та надавати первинну медичну допомогу мешканцям громади. На 2023 рік укладено 6 пакетів з НСЗУ для надання медичної допомоги мешканцям міста Торецька. Наші сімейні лікарі не полишають свої робочі місця, надають якісну медичну допомогу всім, хто її потребує, як мешканцям Торецької громади, так і внутрішньо-переміщеним особам. В м. Києві, м. Хмельницькому, м. Черкасах, м. Дніпрі працюють медичні хаби для внутрішньо переміщених осіб. Постійно проходяться оперативні наради з керівництвом, на яких опрацьовуються актуальні та проблемні питання лікарні. Постійно приймаються управлінські рішення, вдосконалюється структура лікарні. В амбулаторіях ЗП-СМ та медичних хабах працюють пункти видачі лікарських засобів, де постійно видаються безкоштовно ліки пацієнтам. Загалом тиждень пройшов дуже змістовно в напруженому режимі.
Тиждень, що минає, характеризувався наступними показниками діяльності. Всі амбулаторії ЗП-СМ працюють в штатному режимі, де можна отримати усі медичні послуги згідно договору з НСЗУ. Сімейні лікарі, лікарі – терапевти, лікарі – педіатри амбулаторій ЗП-СМ на цьому тижні виконали 1110 оглядів і консультацій пацієнтів в амбулаторіях, на дому – 97, по телефону- 379, введено епізодів – 1586, виписано електронних рецептів за програмою «Доступні ліки» – 388, видано направлень до вузьких спеціалістів – 95, госпіталізовано до стаціонарних відділень – 15 пацієнтів (терапія). Отримали ліки в пунктах видачі лікарських засобів та виробів медичного призначення амбулаторій ЗП-СМ -209, в медичних хабах – 87.
Епідеміологічна ситуація: COVID 19 – 0 підтверджених випадків, з них -0 дітей, ПЛР -тестів зроблено – 0, швидкі тести –0. Продовжується вакцинаційна кампанія від COVID-19, мають повний курс вакцинації – 18 489 осіб. Зроблено вакцинокерованних щеплень дорослим та дітям – 2: АКДП (пентабіо КОМБІНОВАНА ТА АДСОРБОВАНА ВАКЦИНА ДПК-ГЕПВ-ХІБ)-2 дитини. За тиждень обстежено пацієнтів на ВІЛ-37 осіб, на Гепатит В-28 осіб, Гепатит С-28 осіб.
На амбулаторному лікуванні з захворюваністю на туберкульоз знаходяться -3 пацієнта. Виявлено за тиждень 0 випадків.
По пакету НСЗУ «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» лікуються в амбулаторіях у сімейного лікаря – 98 осіб.
Як завжди основні причини захворюваності серед дорослого населення – захворювання серцево-судинної системи та органів кровообігу, хвороби органів дихання.
КНП «ЦПМСД» м. Торецька обслуговує 190 паліативних хворих. Постійно хворі отримують лікарські засоби для лікування та вироби медичного призначення (памперси, пелюшки та ін.).
Лікарі, медичний персонал постійно беруть участь в телекомунікаційних заходах: онлайн-зустрічах, вебінарах, семінарах, завдяки чому постійно підвищують і удосконалюють свої професійні навички та вміння.
Завдяки міжнародним фондам, благодійним організаціям, волонтерам запаси медичних виробів, медикаментів, розхідних матеріалів, розчинів постійно поповнюється та оновлюється. На цьому тижні отримали допомогу від Благодійного фонду молодіжної ініціативи «Надія», фонду ХОУП ЮА, Фонду Дениса Парамонова, а також американського фонду Ельтех Траст у вигляді лікарських засобів та виробів медичного призначення; продовжується видача гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів на базі медично-психологічного центру “Дитина з майбутнім” у м. Києві для мешканців Торецької громади, які зараз перебувають у Київській області, від американської організації Global Empowerment Mission у партнерстві з Howard G Buffett Foundation; від Філії Асоціації «Ерцте дер Вельт» гуманітарну допомогу у вигляді ширми медичної трисекційної ШМ-3 для гінекологічного кабінету в медичному хабі в м. Дніпро.
Ваша підтримка вкрай важлива в цей важкий для всієї країни період. Щиро вдячні! Крокуємо разом до Перемоги!
Водночас із вирішенням справ медичного характеру в КНП «ЦПМСД» м. Торецька значна увага приділяється господарським питанням. Постійно проводиться благоустрій прилеглих територій амбулаторій ЗП-СМ. На цьому тижні проведені такі роботи як: покіс трави, прибирання території, облагородження клумб. Для забезпечення безперебійної роботи амбулаторій ЗП-СМ в осінньо-зимовий період господарчою службою проводяться підготовчі роботи до холодних місяців.
Постійно працюємо над удосконаленням та покращенням первинної медичної допомоги. Вживаються заходи з метою покращення матеріально-технічного оснащення закладу.
Найшвидшої ПЕРЕМОГИ нам усім! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!




