Після тривалих свят чимало людей мають скарги на біль у шлунку або дискомфорт у кишківнику. Розповідаємо про маршрут пацієнта при проблемах з травленням.
Якщо раптово і без причин виник дискомфорт чи біль в районі органів травного тракту, слід звернутися до лікаря з яким укладена декларація. Лікар огляне, проконсультує та за потреби призначить додаткові обстеження або випише електронне направлення до гастроентеролога чи іншого спеціаліста.
Щоб потрапити на консультацію до вузького спеціаліста чи пройти обстеження, потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу і також має у штаті відповідного фахівця та обладнання.
Зважаючи на стан здоров’я, фактори ризику та можливу спадковість, лікар з яким укладена декларація чи профільний спеціаліст може також виписати направлення на гастроскопію. Дослідження безоплатне, якщо є направлення лікаря.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ, таку діагностику для виявлення онкологічних захворювань рекомендують призначати пацієнтам від 50 років. Проте пацієнтам молодшого віку лікар також може призначити ці дослідження і виписати направлення, якщо підозрює новоутворення. В такому випадку маршрут пацієнта буде трохи іншим.
Якщо лікар виявив захворювання, яке потребує стаціонарного лікування, зокрема операції, то пацієнт за направленням лікаря також отримає цю послугу безоплатно в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування.
Якщо захворювання хронічне і ви уже маєте постійного лікуючого лікаря, при погіршенні стану звернутися до нього можна без направлення лікаря первинки. Також нагадуємо, що, коли пацієнт потрапляє до лікарні у невідкладному стані, лікарі надають йому допомогу без направлення.
Адміністрація КНП «ЦПМСД» м. Торецька