Через постійний стрес внаслідок війни люди із серцево-судинними захворюваннями мають додаткові ризики для здоров’я. Що робити❓
💛 Контролюйте свій стан
Щоб не відбувалось навколо, завжди дотримуйтесь тієї медичної рутини, яка була до війни, наприклад, регулярно вимірюйте артеріальний тиск, перевіряйте рівень глюкози в крові.
💛 Продовжуйте приймати всі ліки, які призначив лікар
Під час стресових ситуацій людина може забувати, що й коли робила. Або взагалі вважати, що дбати про прийом ліків не потрібно. Але дуже важливо продовжувати приймати препарати, які призначив лікар.
💛 Контролюйте скільки ліків залишилось, аби вчасно отримати рецепт
Новий рецепт можна отримати не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому рецепті була зазначена тривалість курсу лікування 21 день і більше. Якщо термін є меншим, то рецепт може бути виписаний за 3 дні. Якщо у вашого сімейного лікаря є можливість виписувати електронні рецепти, звертайтесь до нього дистанційно. Але якщо лікар, з яким укладено декларацію, не має можливості виписати електронний рецепт, то під час дії воєнного стану препарати за програмою “Доступні ліки” можна отримати і за паперовим рецептом. Його може виписати будь-який лікар.
💛 Тримайте зв’язок з лікарем
Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями радимо мати контакти свого сімейного лікаря, щоб звертатись, коли потрібна буде консультація.
💛 Уникайте ризиків
Відмовтесь від шкідливих звичок. Не зловживайте стимуляторами на кшталт кави чи чаю, не вживайте енергетики та алкоголь. Якщо є можливість, дотримуйтесь здорового харчування, режиму дня. Не забувайте про дозволені фізичні навантаження.
Джерело: НСЗУ