вул. Центральна, 55Г місто Торецьк Донецька обл. 85200

До Дня пам’яті Захисників України

Сьогодні, в День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни, в гуманітарному хабі у м. Хмельницькому відбулася година пам’яті «Українці – нація героїв» для дітей Донецької області, які наразі тимчасово мешкають в Хмельницькій області.

Цей День пам’яті був започаткований у 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році.
Ця подія також відома як Іловайський котел. Того дня місто, окуповане військами “днр” та росії, мали покинути українські військові. Окупанти обіцяли відкрити гуманітарний коридор для ЗСУ, але обстріляли наших захисників під час виходу з Іловайська. Їх підло вбили, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». За офіційними даними 366 воїнів ЗСУ загинули, а сотні людей зникли безвісти.

Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. Саме цей символ і виготовили сьогодні діти під керівництвом біблотекарки бібліотеки-філії № 5 Торецької громади. Також діти отримали солодкі подарунки та сувеніри з символікою Торецької міської територіальної громади за участь у патріотичний вікторині.